A vetélkedő leírása

A vetélkedő két szakaszból áll:

I. ELSŐ SZAKASZ: BENEVEZÉS ÉS ELŐZSŰRÍZÉS

A csapat egy olyan reális, valós adatokon alapuló megvalósítható vállalkozás tervét dolgozza ki (különleges tekintettel az innovatív megoldásokra), amelynek a kezdő tőkéje maximum 50 000 lej lehet, és amelyhez - esetleg - életszerű módon és mértékben indokolt összegű hitelt, vagy egyéb finanszírozási lehetőséget igényeljen (maxim. 200.000 lejig).

A benevezett csapatok a beküldési határidő figyelembevételével a következőkkel kerülnek versenybe (mindegyik kötelező elem):

  • Üzleti terv (a megadott sablont használva/figyelembe véve - számítógépen kitöltve, pdf formátumban) - maxim 60 pont
  • A vállalkozás image filmje minimum 1 percben - maximum 1,5 percben - maxim 20 pont
  • Cash-Flow - maxim 10 pont

Üzleti terv pontozása: életszerűség maximum 15 pont, kidolgozás színvonala maximum 20 pont, komplexitás maximum 15 pont, SWOT analízis maximum 10 pont

Image-film: az elkészített bemutatkozó filmet fel kell tölteni a youtube.com-ra, és a privát Youtube linket kell leadni. Pontozás: tartalom érthetősége maximum 5 pont, kreativitás maximum 5 pont, figyelem fenntartó képesség maximum 5 pont, kivitelezés minősége maximum 5 pont.

A beküldendő anyagok leadási határideje: 2024. április 12., péntek 16:00 óra.

A leadásra szánt anyag 2024. április 10., szerda 16:00 óra előtti, hiánytalan leadását pontokkal jutalmazzuk - maxim 10 pont.

A beküldés e-mailen történik a vo.vetelkedo@gmail.com cím használatával. Az email maximális mérete 10 MB.

    A pontozás menete:
    A leadott pályamunkák egyik felét a zsűri „A” csoportja, a másikat a „B” csoportja kapja meg e-mailben 2024. április 15. 12:00 óráig. A kitöltött pontozólapok összesítésre kerülnek, így kerül kiszámításra a PÁLYAMUNKÁK PONTSZÁMA (a szervezők összesítik). 
    A pontszámok, melyek alapján az első 12 csapat bejut a döntőbe, 2024. április 26. 16:00 óráig kerülnek kiközlésre.

    Figyelem!
    > A leadott pályamunkák tartalmilag nem rendelkezhetnek konkrét utalásokkal a csapat iskolájára - ld. például az iskola neve, vagy bármi olyan adat, amiről egyenesen következtetni lehet erre.
    > A pályázati anyagokat tartalmazó email tárgya kötelezően tartalmazza a csapat nevét!

A jelentkezéssel a csapatok tagjai elfogadják, hogy a zsűri majdani döntései ellen fellebbezési lehetőség nincs, valamint a döntések nyilvános megkérdőjelezésének vagy kritikájának sincs helye.

A ZSŰRI

Burus Tibor, Székelyudvarhely, a zsűri elnöke, vállalkozó (Range Flex Kft.), az SZMVSZ alelnöke

Benkő Tibor Csaba, Csíkszereda, a Hargita megyei Kereskedelmi és Iparkamara igazgatója

Karácsony Zsolt, Sepsiszentgyörgy, a Junior Business Club (JBC) vezetője

Lukács Lajos, Székelyudvarhely, vállalkozó (Dream Development Kft.)

Rácz Béla-Gergely, Kolozsvár, egyetemi adjunktus, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar, GTK koordinátor

Szakács-Paál István, Székelyudvarhely, a Harghita Business Center (HBC) igazgatója

Szathmáry Zsolt, Marosvásárhely, a St. Georgius Manager Club alelnöke

II. MÁSODIK SZAKASZ: A MEGVÉDÉS ÉS A DÖNTŐ

A. A találkozás

A helyszíni megvédés programsorozat 2024. május 11-én, szombaton, a 15:00 órás regisztrációval kezdődik a szálláson (részletek később).

A megjelent 12 csapat tagjainak a délután folyamán, képzett előadóktól, több előadást lesz lehetőségük végighallgatni a marketing-kommunikáció-gazdaságtan tengelyen, melyet vacsora, majd közös, lazító program zár.

Az előadások zárásaként egy olyan programpontra is sor kerül, amelynek keretén belül a csapatok 0 és 10 közötti pontszámot szerezhetnek. Ez a pontszám hozzáadódik a következő napon, az elődöntő keretén belül a megvédések során szerzett pontszámokhoz.

B. A megvédés

A megvédés személyes jelenléttel történik, kezdő időpontja: 2024. május 12. 10:00 óra

A megvédés helyszíne: Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely. A vetélkedőre benevezett csapatok a megvédésre kinyomtatott üzleti tervvel és egy adathordozón a prezentációval (MS PowerPoint /ppt - maxim 15 dia előlappal és zárólappal együtt) érkeznek. A prezentáció nem tartalmazhat további diákat - ilyenek megjelenítése esetén 10 pont kerül levonásra a megszerzett pontszámból.

A csoportok, helyszíni sorsolás útján, két részre osztva, az „A” vagy „B” zsűrinél védik meg a projektjüket.

A megvédésen az a csapat tartózkodik a teremben csak, aki éppen megvédi a projektjét. A zsűritagok nem kapnak információt a csapatok eredetéről, mint iskola vagy helység.

A megvédésen a zsűri tagjai értékelik az adott csoport előadását és anyagát: előadásmód, magabiztosság és témaismeret alapján adnak 1-10-ig pontokat. A zsűritagok pontszámainak átlaga adja a MEGVÉDÉS PONTSZÁMÁt.

A megvédésre kapott pontok és az előző napon megszerzett pontok átlaga jelenti az ÖSSZPONTSZÁMot. Mindkét zsűri a nála szereplő csapatok közül a kapott összpontszám alapján tovább juttat 2-2 csapatot a döntőbe.

    Figyelem!
    (1) A megvédéseken csak teljes csapatlétszámban lehet részt venni (2 diák). A csapattagok személye a nevezésben meghatározottakhoz képest nem változtatható. Hiányzó csapattag esetén az illető csapat eredményei törlődnek, valamint nem kerül bemutatásra és értékelésre a továbbiakban az adott pályamunka.
    (2) A megvédés során törekedni kell arra, hogy a csapat tagjai egyenlő arányban vegyenek részt a bemutatón, jussanak szóhoz.
C. A döntő

A döntőre a megvédések után, rövid szünetet követően kerül sor, helyszíne: a székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal Szent István terme.

A döntő nyilvános (bárki részt vehet rajta), illetve az ide jutott mind a négy csapat nulláról indul!

A döntőben a pályamunkákat a csapatok újra bemutatják, megvédik – az összevont zsűritagok, meghívottak, kollegák előtt. A megvédések alatt azon csapatok tagjai, akik még nem mutattak be a döntőn, nem vehetnek részt a bemutatón (külön teremben várnak, telefon + egyéb technikai eszköz használatának lehetősége nélkül).

A döntő eredményét a zsűri elnöke az eredményhirdetéssel egybekötött díjátadón hirdeti ki, melyet állófogadás követ a döntőn résztvevő csapatok, szervezők, támogatók, meghívottak részvételével.

NYERTES CSAPATOK, VALAMINT A VETÉLKEDŐN RÉSZTVEVŐ TANÁROK DÍJAZÁSA

A vetélkedőn díjazásra kerülnek a nyertes csapatok, valamint a hasonló vetélkedők sorában különlegességként, a vetélkedőn résztvevő oktatók is.

A. Diákok díjazása

Pénzbeli díjak:

  • I. díj: 1000 lej/csapat
  • II. díj: 800 lej/csapat
  • III. díj: 600 lej/csapat
  • Különdíj: 400 lej/csapat

Plusz: értékes ajándékok.

B. Tanárok díjazása

A döntőbe jutott csapatokat vezető/kísérő oktatók1 személyenként 500 lejes elismerésben részesülnek - amennyiben az adott csapat és a kísérő tanár teljes létszámban megjelenik és teljes mértékben részt vesz a szabályzatnak megfelelően a két napos helyszíni programsorozaton.

Ugyanakkor az első 10 olyan oktató2, melynek csapata jelentkezett a vetélkedőre, teljes anyagot adott le, de nem jutott be (több csapat esetén egyik sem) a döntőbe, a nevezés sorrendjében egyszeri 100 lejes juttatásba részesül a szervezők által.

    (1) A felsorolt két lehetőség közül egy oktató csak az egyiket (jogosultság szerint a nagyobbat) kaphatja: viszont amennyiben több csapata is bejutott a 12 elődöntős csapat közé, mindegyik után megkaphatja az 500 lejt (pl. amennyiben van 3 csapata benevezve, és ebből 2 bejutott a legjobb 12 közé, akkor összesen 2x500 lejre, vagyis 1000 lejre jogosult).
    (2) A regisztráció sorrendjében, maximum 10, ebbe a kategóriába tartozó oktató.

PARTNEREINK